На Львівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору – геноциду українського народу

На Львівщині вшанували пам’ять жертв Голодомору – геноциду українського народу

26.11.2022

Сьогодні, 26 листопада, біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові голова Львівської обласної ради Ірина Гримак, народні депутати України, депутати обласної ради, громадськість вшанували пам'ять жертв голодоморів.

Присутні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання та під час екуменічної панахиди помолилися за упокій душ невинно убієнних жертв голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні. 

У межах всеукраїнської акції «Свіча пам’яті» учасники скорботного заходу запалили свічки і лампадки як символ пам’яті про закатованих голодом українців.

«Голодомор став зброєю окупанта у боротьбі з незламною нацією. А за масштабом, жорстокістю, цинізмом та наслідками для майбутніх поколінь він не має аналогів в історії людства.

За підрахунками дослідників, жертвами штучного голоду стали мільйони людей: щодня в Україні помирало голодною смертю 25 000 людей, щогодини – 1 000, щохвилини – 17 українців.

Моральним обов'язком кожного з нас є вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду українського народу та передавати пам'ять наступним поколінням. Сьогодні у пам'ять про мільйони замордованих запалюємо свічу пам'яті. Пам'ятаємо!», - зауважила Ірина Гримак.

Єпископ Української греко-католицької церкви Степан Сус підкреслив, що жертви Голодомору віддали своє життя через те, що вони були українцями.

«Сталінський режим знищив їх, бо не хотів, щоб жили люди, які прагнуть свободи, бережуть свої традиції, культуру і мову. Тому маємо берегти все те, заради чого гинули і гинуть українці», - наголосив Степан Сус.

Архієрей Православної Церкви України, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій сказав: «Жертви на небесах, українські воїни в окопах і в наступі та ми з вами в тилу – повинні тримати наші руки в кулаках, боротися, перемагати і особливо молитися за те, щоб Господь через мученицькі душі подав нам якнайскоріше справедливу перемогу і мир. Ми завжди будемо пам’ятати трагічні сторінки України і вшановувати пам'ять про наших Героїв».

Сьогодні протягом дня у всіх храмах області відбуваються поминальні Служби Божі за жертвами голодоморів.

За висновками комплексних експертиз, жертвами Голодомору та масових штучних терорів голодом стали 15,5 млн українців. За даними науковців, йдеться про 3,5 млн жертв у період 1921-1923 років, 10,5 млн українців – у 1932-1933 роках та 1,5 млн – у 1946-1947 роках.

У 2006 році Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні», яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Також Голодомор визнала геноцидом ще 21 країна світу.